ANAF îşi face magazin online. Ce va vinde şi la ce preţuri

DCBusiness Team |
Data actualizării: | Data publicării:
ANAF / Foto: Oana Pavelescu
ANAF / Foto: Oana Pavelescu

Bunurile confiscate de ANAF vor fi de acum vândute si in mediul online, potrivit unui proiect de Ordonanta privind modificarea si completarea Ordonantei Guvernului nr.14/2007 pentru reglementarea modului si conditiilor de valorificare a bunurilor intrate, potrivit legii, in proprietatea privata a statului. Documentul a fost pus recent, in dezbatere publica, pe site-ul MFP (Ministerul Finantelor Publice).

“Introducerea unor noi metode de valorificare, respectiv prin agentii imobiliare, case de licitatii, site-uri specializate in promovarea si vanzarea de bunuri in mediul online prin licitatii online organizate prin mijloace electronice sau magazin online, brokeri in domeniul pietei bursiere, metode necesare vanzarii cu celeritate a bunurilor”, se arata in nota de fundamentare a proiectului.

Măsurile care se regăsesc în acest act normativ însă nu au intrat încă în vigoare, fiind necesară apropbarea Guvernului.

Citește și: ANAF va controla companiile indicate de Comisia Națională de Strategie și Prognoză

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Articole Recomandate

Get it on App Store Get it on Google Play

Calculator schimb valutar

EUR
Azi 4.9774
Diferența 0.0004
Zi precendentă 4.977
USD
Azi 4.6059
Diferența 0.0061
Zi precendentă 4.5998
Schimb
in
EUR flag1 EUR = 4.9774 RON
USD flag1 USD = 4.6059 RON
GBP flag1 GBP = 5.9635 RON
CHF flag1 CHF = 5.2114 RON
AUD flag1 AUD = 2.9077 RON
DKK flag1 DKK = 0.6671 RON
CAD flag1 CAD = 3.2194 RON
HUF flag1 HUF = 0.0124 RON
JPY flag1 JPY = 0.0308 RON
NOK flag1 NOK = 0.4415 RON
SEK flag1 SEK = 0.4618 RON
XAU flag1 XAU = 463.3913 RON
Monede Crypto
1 BTC = 397910.93RON
1 ETH = 8788.15RON
1 LTC = 398.59RON
1 XRP = 9.91RON
Indicatori financiari
IRCC:
3 luni: Error% p.a.
ROBOR:
3 luni: 5.93%
6 luni: 5.97%
12 luni: 5.99%
EURIBOR:
3 luni: -0.4770 %
6 luni: -0.3880 %
12 luni: -0.1270 %

Comunicate de presa

Negocieri / FOTO: Freepik

Microsoft România negociază primul Contract Colectiv de Muncă

Protecție, stabilitate și formare profesională...

Gabriel Blăniță, Colliers

Tot mai puțini români își permit o locuință. Chiria, o alternativă

Doar 73% dintre românii din mediul urban...

ANAF / Foto: DCBusiness

POLITICA DE CONFIDENȚIALITATE | POLITICA COOKIES |

Copyright 2025 - Toate drepturile rezervate.
Informațiile BVB sunt destinate exclusiv pentru folosința individuală a utilizatorului final și nu pentru a fi redistribuite, revândute sau folosite în scop comercial.
pixel